piątek, 13 marca 2015

Kiedy warto wziąć ślub?

A więc... zaczęło się! Jeśli na Twoim palcu błyszczy TEN pierścionek, całkiem niedawno stałaś się narzeczoną i wiesz już, że to właśnie ten, z którym chcesz spędzić resztę swojego życia...


(źródło: Jessica Diamond)

(źródło: Kelly B)
(źródło: Taryn)
(źródło: Ryan Polei)
(źródło: Ryan Polei)
(źródło: Jill Lehmann)
(źródło: Greg Pammer)
(źródło: Tom French)
(źródło: Ryan Polei)
Oznacza to, że właśnie przyszedł czas na pierwszą poważną myśl o ślubie. Nie denerwuj się, na tym etapie jeszcze nie pora na wielkie plany. Na tym etapie należy zacząć od... rozmowy. Postaraj się o to, aby zarezerwować trochę czasu tylko dla was dwojga. Przyda się też z pewnością dobra kawa lub herbata oraz notatnik.

Pierwsze co należy ustalić, to data ślubu. Zacznijcie od prostych ustaleń - np. jaka pora roku najbardziej wam odpowiada.Czy marzycie o uroczystości w atmosferze budzącej się do życia wiosną przyrody, o długim letnim dniu, który sprawi, że dzień będzie trwał i trwał, czy może jesteście fanami magicznych zimowych pejzaży? Każda z tych opcji jest kusząca, jednak zależy tylko od waszych preferencji. Musicie wziąć pod uwagę na jakim tle będziecie chcieli w przyszłości oglądać swoje fotografie, czy takie otoczenie będzie wygodne dla was, ale także dla gości. Jeżeli jednak nie potraficie się zdecydować, potraktujcie sprawę może nieco bardziej praktycznie. Np. zastanówcie się kiedy będzie wam najłatwiej uzyskać urlop w pracy? Mogę was zapewnić, że parę wolnych dni przyda się wam, bez cienia wątpliwości! Dodatkowo ustalcie także czy chcecie, jak większość par, aby wasz ślub odbył się tradycyjnie w sobotę, czy może w inny dzień tygodnia. Tych kilka predyspozycji z pewnością pomoże wam zawęzić możliwości wyboru.

(źródło: Ryan Polei)
(źródło: Chụp Ảnh Cưới Đà Lạt)
(źródło: mistywordpower)
(źródło: lam_chihang)
(źródło: Ryan Polei)
(źródło: Matt Kromer)
(źródło: Sean McGrath)
(źródło: Stròlic Furlàn - Davide Gabino)
(źródło: Jason Corey)
(źródło: Brian Roberts)
(źródło: outreachr.com)
(źródło: Gabriel Garcia Marengo)
(źródło: Basheer Tome)
(źródło: Benjamin Linh VU)
(źródło: John Hope)
(źródło: John Hope)
(źródło: Laura Dye) 
(źródło: Laura Dye) 
(źródło: Lauren Hammond)
(źródło: Corey Balazowich)
(źródło: Corey Balazowich)
(źródło: Corey Balazowich)
(źródło: Laura Dye)
(źródło: William Arthur Fine Stationery)
(źródło: Laura Dye)
(źródło: Amie Fedora)
(źródło: Jen Badalamenti)
(źródło: Jen Badalamenti)
Teraz, kiedy macie już wstępny plan odnośnie daty waszego ślubu, spójrzcie w kalendarz. Chociaż oczywiście jest to możliwe, i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zorganizować uroczystość wcześniej - uważam, że najlepszym rozwiązaniem jest przeznaczyć na przygotowania do ślubu przynajmniej rok, a jeżeli wam się nie spieszy to nawet więcej. Pomijając komfort psychiczny, który dzięki temu zyskujemy (świadomość, że zostało jeszcze dużo czasu i spokojnie wszystko uda się zorganizować), mamy dzięki temu także większe pole do manewru. Z tak dużym wyprzedzeniem możemy swobodnie dokonać wyboru pomiędzy tymi najlepszymi; kościołami, domami weselnymi, fotografami, kamerzystami, muzykami... a nie jesteśmy skazani tylko na tych, którzy mają jeszcze wolne terminy (choć i tu pewnie przekonacie się, że wielu z nich będzie miało zarezerwowane terminy nawet i z trzyletnim wyprzedzeniem!).

Myśląc nad datą nie zakładajcie jednak od razu konkretnego terminu. Załóżmy, że zdecydowaliście się na czerwiec. Wybierzcie datę, która byłaby dla was najbardziej odpowiednia, ale zaznaczcie także przynajmniej jedną datę alternatywną. Dodatkowo, jeżeli już patrzysz w kalendarz zwróć uwagę, czy w weekend, w który planujesz urządzić wesele nie wypada żadne święto. Co prawda zorganizowanie ślubu w święto to nie problem - takie rozwiązanie ma nawet swoje dobre strony. Niewiele par decyduje się na taki termin, przez co zyskujemy większe prawdopodobieństwo dostępnych terminów. Ponadto dzięki świętom możemy zyskać także długi weekend, a więc więcej czasu na "powrót do żywych" dla wszystkich. Jednak trzeba wziąć również pod uwagę, że niektórzy z gości mogą zaplanować taki długi weekend inaczej i nie zjawić się na naszej uroczystości.

Więcej inspirujących zdjęć znajdziesz na Pinterest Ślubna Inspiracja - zapraszam do śledzenia!


Follow Ślubna Inspiracja's board Wedding seasons on Pinterest.

A jaki jest wasz wymarzony dzień ślubu? Macie ten jedyny, ustalony już od wielu lat i nie może być inaczej? Czy może wybór nastąpi spontanicznie? Zachęcam do podzielenia się swoimi opiniami na ten temat, a także do pochwalenia się waszymi pierścionkami :)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz